Jak zhubnout


#1 Přestaňte věřit na zázraky a šarlatánství
Jeden z největších byznysů je byznys s lidskou vůlí. K tomu, abyste zhubli, určitou dávku vůle a sebezapření bezpochyby potřebujete. Navíc to nejde nikdy tak rychle, jak ja by si člověk ideálně představoval, proto máme tendenci veřit na kdejaké rychlé a „zázračné“ metody; rádi jim věříme, je to pohodlné.
Dnes jsou však lidé poměrně dobře informováni a informace je relativně snadné si dohledat, proto různí šarlatáni vymýšlejí stále sofistikovanější, rádoby „silně vědecké“ metody, jež jsou pro laika hůře prohlédnutelné. Na rozdíl od většiny lidí si však nemyslím, že když někdo na něco takového skočí, je to nutně blbec. Blbcem se pro mě stává až tehdy, když si to ani pádnými argumenty nenechá vysvětlit.
Přestaňte tedy věřit na různé „vědecké“ přístroje, prášky, hubnoucí plány podle DNA apod. Obecně platí, že čím více cizích slovíček, tím větší kravina.
#2 Nedělejte radikální změny
Hlavně nic neměňte naráz. Pokud uděláte náhlou a velkou změnu, příliš dlouho Vám to nevydrží a akorát Vás to otráví. Začněte tedy pomalu, v klidu. Stejně nic neuspěcháte.
Nezačněte hned ze začátku držet nějakou drastickou redukční dietu. Čím drastičnější, tím kratší dobu to vydržíte a až se vrátite zase ke svému obvyklému stravování, tělo si udělá o to větší zásoby, aby v případě dalšího šoku v podobě náhlé diety mělo z čeho čerpat.
Ani není nutné používat různé spalovače tuku. Pokud nejste velmi aktivní sportovec, a nevíte přesně co děláte, vůbec Vám to nepomůže.
.
.
.
Přečíst celý článek na www.ja-bezec.cz »

2016