Rozhovor s Ondřejem Fejfarem


Přední český běžec, specialista na běh do vrchu. Reprezentant České republiky.

 
1. Ahoj, Ondro. Je vítězství, kterého si ceníš nejvíc? Případně vícero vítězství, na která si nejvíce pyšný?
Nejvíc si cením vítězství na We Run Prague 2012. Byl to asi nejlepší ročník tohoto závodu, navíc okořeněný účastí Carla Lewise, s kterým jsem si mohl díky tomu po závodě v zákulisí popovídat. Ale především jsem tam podal dobrý výkon ve velké konkurenci. Dokonce jsem od té doby neběžel desítku na silnici rychleji.
2. Užíváš nějaké doplňky stravy?
Snažím se to nepřehánět. Někdy s nadsázkou říkám, že jediný doplněk, bez kterého bych se neobešel, je vitamin C. Ale jasně, občas si míchám klasický iontový nápoj a po těžkém tréninku vypiju trochu sachariďáku. Nyní, jak přecházím na spíše delší tratě, při dlouhých trénincích a horských závodech bych se už neobešel bez energetických gelů a tablet.
3. Co ty a posilovna? Cvičíš někdy i s činkami, nebo činky nepoužíváš, abys nenabral příliš svalové hmoty a ta Tě pak nezpomalovala?
Činky mě nikdy nelákaly a záměrně se jim vyhýbám. Jsem vytrvalec a svalová hmota je mi spíše na obtíž. V kopcích to dokonce platí dvojnásob. Snažím se posilovat pouze s vlastní vahou, a k tomu využívat různé vychytávky jako bosu, TRX, expandéry a podobně. Mé posilování je založené čistě na posilování středu těla.
4. Máš nějaké oblíbené pomůcky na běh, bez kterých se neobejdeš?
V poslední době jsem si oblíbil 250 ml „flask“ do dlaně na pití od Inov-8. Lahvička se vyfukuje s tím, jak upíjíte. Voda v ní nikdy neskáče a po vypití ji smotáte do kapsy. Na delší tréninky je to skvělá věc a nemusím brát kvůli tekutinám ledvinku ani batoh.
.
.
.
Přečíst celý rozhovor na www.ja-bezec.cz »

2016