• Úvod
 • O webu/knize
 • Kontakt
 • Podpora
 • Blog
 • Připomínky
 • facebook ikona twitter ikona google plus ikona

  O webu / o knize

  K čemu slouží tento web?
  Tyto stránky slouží jako podpora knihy, která by měla ukázat fyziku v lepším světle, než je obecně vnímána. Ukázat fyziku jako hezkou vědu, která dává odpovědi na zajímavé otázky. Kniha, která se na 50 vybraných otázkách a odpovědích snaží srozumitelně vysvětlit přírodní jevy a zákony.
  Kdo to tu píše?
  Píšu to já, Petr Stohwasser. Jelikož mám fyziku rád, rád bych ji také ostatním více přiblížil a ukázal, že to není žádný bubák. Rád bych, aby po přečtení této knihy lidi řekli, že se rádi něco dozvěděli, a že fyzika není jen něco, čeho se musí bát, protože z toho hrozí/hrozila špatná známka.
  Jak knihu/web číst?
  Otázky a odpovědi lze číst na přeskáčku. Nenavazují na sebe. Občas některé odpovědi odkazují na odpovědi na jinou otázku, pro dokreslení situace. Avšak pochopení dané kapitoly není podmíněno přečtěním jiné odpovědi.
  Pro koho je kniha určená?
  Pro každého, kdo se chce něco zajímavého dozvědět. Čtení této knihy nevyžaduje žádné předchozí znalosti fyziky ani matematiky.
  Přináší kniha něco navíc?
  Krom přímých odpovědí na jednotlivé otázky je vždy připojeno i několik informací o souvisejících věcech s danou otázkou. Občas i s přesahem do jiných disciplín (biologie, chemie, historie).
  Opravdu knihu pochopím? Některé otázky se zdají docela složité.
  Kniha je psaná polopaticky. Odpovědi by měly být srozumitelné a pochopitelné, a i když je v některých případech vysvětlení trochu zjednodušeno, snažil jsem se zachovat co největší fyzikální správnost. Pro čtení a pochopení knihy nejsou potřeba žádné předchozí znalosti fyziky ani matematiky.
  Proč zrovna tyhle otázky?
  Hodně otázek pochází z mých hodin fyziky (případně biologie). Překvapilo mě, že mnohdy na ně dost lidí nezná odpovědi. Proto jsem se rozhodl je vysvětlit i ostatním touto cestou…
   

  Fyzika v 50 otázkách a odpovědích