Podruhé…

18. 5. 2016

Momentálně běží kampaň, která má pomoci vydání druhého dílu knihy. Asi ne v úplně nejlepší dobu, když první díl ještě není fyzicky na světě, ale stylem rozhovoru se pokusím objasnit, proč jsem se tak rozhodl.

To jsi stihl napsat další knihu za takovou chvíli? Není to „rychlokvaška“?
Kniha vznikala souběžně s prvním dílem, jen jsem třídil otázky tak, aby v prvním díle byly otázky na jevy, se kterými se setkáváme více méně pořád. V druhém díle se pak bude jednat o jevy, které nejsou tak běžné, ale o to možná zajímavější. Jinak, otázek mám jetě tak na další dvě knihy :-)
Budou tedy další knížky?
Zatím vznikly dvě. A popravdě třetí v blízké době neplánuji; ono to totiž není jen tak :-)
Nebylo by lepší počkat, až bude první díl fyzicky na světě a doručen předplatitelům?
Popravdě, asi bylo. Rád bych ale, aby na nový školní rok byly na světě obě knihy. A dělat kampaň přes prázdniny není ideální. Jsem si vak vědom, že to působí trochu uspěchaně a nebudí to úplně důvěru. O to to bude těžší.
V první kampani jsi vybral poměrně dost pěněz. Nezlákaly Tě hlavně peníze?
Ono to může leckoho napadnout, ale pokud odečtu náklady za tisk, tak to bude tak tak. A investovaný čas do příprav se nemusí adekvátně zaplatit. Na to si však nestěžuji, dělám to, co mě baví. A hlavně chci udělat něco, co může druhým pomoct nebo udělat radost.
Bude první díl k dostání i jinak, než pro předplatitele na Hithitu?
Až budou knihy vytištěny, plánuji dát do oběhu zatím asi 100 kusů. Knihu bude možno objednat zhruba za tři týdny přes objednávkový formulář, který zveřejním. Momentálně probíhá sazba knihy.
sazba knihy

Seznam článků O projektu